Pytania i odpowiedzi
dział FAQ MikeBus

W jakie dni jeżdżą busy do Anglii MikeBus?

Do Anglii wyjeżdżamy w każdy poniedziałek i czwartek. Przewidujemy również wyjazdy w inne dni tygodnia, jeśli przejazd dotyczy wszystkich miejsc w busie, takie okazje to np.: wyjazdy firmowe, wieczory kawalerskie i panieńskie, wycieczki itp.

Jak wygląda przewóz osób door to door?

Podstawą jest prawidłowa rezerwacja, podczas której należy podać adres, spod którego mamy zabrać pasażera oraz adres, pod który chce dotrzeć. W dniu wyjazdu busy do Anglii przyjeżdżają pod wskazany adres a następnie dowożą pasażera na miejsce docelowe.

Czy w dniu wyjazdu kierowca do mnie zadzwoni o planowanej godzinie dotarcia na miejsce?

Przed wyjazdem kontaktujemy się z każdym pasażerem informując o dokładnej godzinie wyjazdu. Dzwonimy pod numer wskazany przy rezerwacji lub kupnie biletu.

Ile traw podróż busem do Anglii?

Przejazd do Anglii trwa około 20 - 24 godzin. Czas jest uzależniony od indywidualnej odległości którą pokonuje pasażer. Podczas planowania trasy bierzemy pod uwagę najlepsze z rozwiązań pod względem czasowym i bezpieczeństwa.

Czy fotele w samochodach posiadają pasy bezpieczeństwa

Nasze busy do Anglii są wyposażone w regulowane fotele, które posiadają indywidualne pasy bezpieczeństwa dla każdego z pasażerów.

Jak kupić bilet na bus do Anglii przez stronę?

Wystarczy kliknąć KUP TERAZ i podążać za wskazówkami. To proste!

Czy muszę drukować potwierdzenie i mieć je przy sobie w dniu wyjazdu

Potwierdzenie może być wydrukowane, ale nie przeszkadza nam jeśli jest w formie elektronicznej na tablecie lub telefonie.

Płacę online za przejazd przez PayPal, co dalej?

Jeżeli przejazd został potwierdzony telefonicznie przed dokonaniem wpłaty, to wystarczy potwierdzenie wpłaty na nasz adres email uzyskany z platformy PayPal. Potwierdzenie należy przedstawić kierowcy w momencie wejścia do busa.

Anglia busy - co wpływa na cenę przewozów?

Na cenę przejazdu wpływa przede wszystkim zapotrzebowanie na usługi transportowe, ceny promu, Eurotunelu, paliwa, a nawet okres świąteczny czy wakacyjny. Prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji, czy w danym terminie dysponujemy potrzebną ilością miejsc w oferowanej cenie.

Cena busa do Anglii w miesiącach styczeń, kwiecień, lipiec, sierpień, wrzesień i grudzień

To najgorętszy okres ze względu na ilość rezerwacji. Standardowo cena na busy Polska Anglia może być większa nawet i o 50%. Determinowane jest to kosztem przeprawy i wydłużonym czasem podróży kosztami odpraw tranzytowych.

Czy przewozy będą odbywały się regularnie po 31 stycznia 2020?

Po 31 stycznia 2020, a więc oficjalnej dacie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty busy do Anglii Mikebus będą kursowały regularnie w każdy poniedziałek i czwartek oraz środę i sobotę w kursie powrotnym. Informacje odnośnie harmonogramu przewozów po 31 stycznia 2020, a więc zakończeniu okresu przejściowego będziemy publikować z wyprzedzeniem.

Ile wcześniej trzeba rezerwować przeprowadzki z Anglii do Polski?

W związku faktem, że trwa okres przejściowy do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wielu naszych rodaków planuje już przeprowadzki z Anglii do Polski. Zachęcamy rezerwować przeprowadzkę z minimalnym 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Obecnie dni wyjazdów z Anglii do Polski obejmują środy i soboty.

Czy mogę podróżować busem z Anglii do Polski w jednej usłudze z przeprowadzką?

Tak. Posiadamy busy, które posiadają dużą przestrzeń załadunku oraz 7 komfortowych miejsc. Jeżeli nie uda się zapełnić wszystkich, to zastrzegamy sobie prawo przyjęcia rezerwacji w danym terminie na wolne miejsca w busie.

Ubezpieczenie NNW podróżujących

Każdy pasażer Anglia Polska Busy jest ubezpieczony na czas podróży. Paragon jako dowód zakupu powinien zostać zachowany jako dowód ubezpieczania dlatego prosimy nie wyrzucać go do końca trwania przejazdu.

Kiedy można odwołać podróż?

Jeżeli pasażer kupił bilet i zapłacił online to procedura rezygnacji przejazdu wygląda następująco:
- anulowanie rezerwacji należy zgłosić najpóźniej 24h przed planowaną godziną przyjazdu,
- zwrot pieniędzy za bilet nastąpi do 7 dni od zgłoszenia i zaakceptowania rezygnacji,
- pieniądze zostaną zwrócone na te samo konto, z których została zaksięgowana wpłata.

Jeżeli zarezerwowałeś przejazd telefonicznie z możliwością zapłaty za bilet u kierowcy, to podróż możesz anulować maksymalnie 24h przed planowaną godziną wyjazdu bez konsekwencji finansowych. W przypadku nie wywiązania się warunków rezerwacji przewoźnik może domagać się rekompensaty finansowej za zarezerwowane miejsc na przewóz osób. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.

Bus do Anglii z województwa kujawsko-pomorskiego?

Tak, nasz bus do Anglii przejeżdża przez województwo kujawsko-pomorskie. Obsługujemy głownie Bydgoszcz i Toruń oraz najbliższe okolice tych lokalizacji. Cena biletu może się nieznacznie różnic od standardowej z uwagi na odległość od autostrady A2.

Przewóz z Anglii do Holandii?

Oczywiście przyjmujemy osoby potrzebujące przejechać z UK do Holandii lub Belgii. Jesteśmy w stanie zabierać również pasażerów do Niemiec.

TOP