Brexit znów przedłużony o kilka miesięcy

Znów data wyjścia Wielka Brytnia z Unii Europejskiej, potocznie zwana brexitem została przedłużona do końca stycznia 2020 r. To już trzecia zmiana terminu wyjścia UK ze Wspólnoty w przeciągu ostatniego roku. Tym razem radykalnemu w swoich przekonaniach premierowi nie udało się wyprowadzić Zjednoczonego Królestwa z Unii. Boris Johnson zarzekał się, że bez względu na cenę Wielka Brytania wyjdzie z Unii, z umową lub twardym brexitem jeszcze przed 31 października. Rzeczywistość przerosła jednak premiera i w UK odbędą się przedterminowe wybory.

Zmiana układu sił w brytyjskim parlamencie

12 Grudnia odbędą się przedterminowe wybory do parlamentu Wielkiej Brytanii. Obecnie liczby głosów rozkładają się nierównomiernie i wszystko może się jeszcze zmienić. Powodzenie zyskuje partia Nigela Farage Brexit Party może osiągnąć próg wyborczy korzystając z determinacji wyborców, którzy uchodzą za zwolenników wyjścia.

Przewozy do Anglii, transport osób i paczki co z nimi?

Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji na temat ograniczenia ruchu i transportu na granicy pomiędzy Anglia a Francją. Busy do Anglii, paczki oraz ogólny transport odbywa się bez zakłóceń. Żaden z przewoźników nie dysponuje na ten moment wiedzą, która pozwoliłaby przygotować się na możliwe utrudnienia. Jest to poważny zagadnienie, ponieważ ograniczenia w transporcie do UK mogą spowodować komplikacje na linii import-export oraz wydłużyć czas przewozów nawet o kilkanaście godzin. W praktyce oznaczać może to wzrost cen za świadczone usługi.

TOP