Mike Bus

Bus czy samolot do Anglii?

Polacy udają się na Wyspy z różnych powodów; niektórzy postanawiają przeprowadzkę do Anglii na stałe, inni chcą odwiedzić mieszkających tam krewnych, a jeszcze inni obierają ten kierunek ze względów czysto turystycznych. Gdy planujesz podobną wyprawę, zwykle pierwszym dylematem jest rodzaj transportu. Najczęściej decydujemy pomiędzy busem a samolotem, bilansując plusy i minusy obu rozwiązań. Jeśli sam zmagasz się z tego typu wyborem, zapraszamy do poniższej analizy. Dlaczego wybierając się do Zjednoczonego Królestwa, bez obaw powinieneś postawić na klasyczne połączenie autobusowe na trasie Polska-Anglia?

Możesz zaoszczędzić pieniądze na lepszej cenie przewozu

Bukowanie biletu na samolot nie jest czynnością tak oczywistą, jak mogłoby się wydawać. Musisz brać pod uwagę wiele zmiennych, takich jak data przelotu, czas rezerwacji czy czas pobytu. To Ty musisz się dostosować do linii lotniczych, a nie one do Ciebie. Ten kto, chociaż raz próbował dopasować wszystkie formalności w taki sposób, aby koszt transportu był odpowiedni dla wyznaczonego budżetu, doskonale wie, jakie jest to trudne zadanie. W przypadku ceny busa do Anglii nie musisz brać pod uwagę tak wielu czynników – dostajesz stały cennik, a za przejazd zawsze zapłacisz tyle samo, niezależnie od tego, kiedy dokonasz zakupu. Dzięki temu masz znacznie większe pole manewru przy planowaniu całej wycieczki i żadne dodatkowe koszta Cię nie zaskoczą. To nie ceny zmieniające się zależnie od ustawień terminu i długości wyjazdu będą decydować, ale wyłącznie Twoje preferencje.

Z Polski do Anglii wygodniej jest jechać autobusem

Latanie zachęca nas przede wszystkim szybszym przebyciem tej samej trasy, jednak podróżujący rzadko kiedy uwzględniają tu poprzedzające wejście na pokład samolotu, często długie oczekiwanie na lotnisku przed odprawą. Gdy jednak wybierzesz busa, wiążąca jest jedynie godzina odjazdu, a sama trasa, mimo iż trwa dłużej niż lot, odbywa się w bardziej komfortowych warunkach. Grupy pasażerów są mniejsze, dzięki czemu każdy z nich ma dla siebie więcej miejsca, by wygodnie ułożyć się w oczekiwaniu na dotarcie do celu. W dodatku, co nieraz bywa bardzo istotne, w czasie przewozu do Anglii nie musisz wyłączać telefonu, co konieczne jest w przypadku rejsu powietrznego. Możesz cały czas pozostawać w kontakcie z bliskimi i śmiało korzystać z Internetu mobilnego, co znacząco umili czas Twojej podróży.

Jadąc autobusem z Polski do Anglii, zabierzesz ze sobą więcej rzeczy

Limity bagażowe potrafią skutecznie zniechęcić do korzystania z ofert linii lotniczych. Tymczasem busy do Anglii pozwalają na zabranie ze sobą nawet kilkukrotnie większego pakunku, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku przeprowadzek. Nie przejmuj się wagą każdego pakowanego przedmiotu i nie odmierzaj zabieranych płynów co do mililitra, wybierz autobusowy przewóz Polska-Anglia i spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Nie jesteś też zdany wyłącznie na poczęstunek (lub jego brak) od przewoźnika – jadąc busem, możesz po prostu wziąć ze sobą własny prowiant, jak również skorzystać z postoju na posiłek w restauracji.

Wybranie transportu autobusowego to mniej formalności

Procedury związane z rezerwacją biletu i samą odprawą na lotnisku mogą nieco przytłaczać niedoświadczonych podróżnych, nie wspominając o kłopotliwym i nierzadko kosztownym, zwłaszcza gdy korzystamy z taksówek, dojeździe na miejsce odlotu. Natomiast gdy skorzystasz z oferty przewozu busem z Polski do Anglii, podróż odbywa się na takich samych zasadach jak transport krajowy, natomiast kontrole i formalności związane z przekraczaniem granic są ograniczone do niezbędnego minimum. Oferty i cenniki przejazdów autobusowych są czytelne dla każdego pasażera, dzięki czemu dotrzesz na Wyspy bez najmniejszego problemu.

Podsumowanie – dlaczego powinieneś pojechać do Anglii buse

Poznałeś argumenty, dzięki którym wiesz już, że autobus na trasie Polska-Anglia to naprawdę dobra alternatywa dla samolotu. Pamiętaj, korzystając z oferty transportu MikeBus, zapewniasz sobie:

  • konkurencyjną i niezmienną cenę, niezależnie od terminu rezerwacji,
  • wysoki komfort podróży z uwzględnieniem postojów,
  • możliwość zabrania znacznie większego bagażu niż w przypadku lotu samolotem,
  • minimum formalności, bez czekania na lotnisku,
  • przejrzystą ofertę z czytelnym cennikiem biletów.

Tym samym wiesz już wszystko, co potrzebne, aby dokonać właściwego wyboru. Niezależnie, czy to przeprowadzka, czy jednorazowa wizyta w Anglii, skorzystaj z naszej propozycji przewozów autobusowych i dotrzyj do Wielkiej Brytanii w najlepszy możliwy sposób.

Data publikacji:

2019-04-17

Kontakt z firmą MikeBus